| InFiNiTi13 a întrebat:

Salut, am un laptop Dell inspiron 1545 de vreo 4 ani, in ultimul timp am probleme cu el, se supraincalzeste, coolerul incepe sa faca un zgomot puternic, etc. cu ajutorul unei aplicatii am putut sa vad temperatura laptopului, cand sta in stand by are in jur de 40-55 de grade maxim, dar in activitate, de obicei cand ma joc ajunge intre 60-80 de grade, este ok aceasta temperatura? ce solutii imi recomandati ca sa nu mai am probleme cu supraincalzirea.

PS: l-am curatat acum o luna de praf

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

E vara..in cate grade ai vrea sa-ti stea un procesor la un laptop in jocuri, 50 grade? tu 60-80 grade, sa zicem ca este o temperatura relativ cat de cat ok, asta pe un laptop! Vrei o temperatura cu 5-10 grade mai mica in harg gaming pe acel laptop? Atunci iti recomand : http://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-notebook/deepcool/n2000-iv/
P.S : stai cu laptop-ul pe o masa cand te joci, nu il tine pe tine, asta il face sa se incalzeasca mai tare.
bft! :)