| SWAAGG a întrebat:

Salut, am un laptop HP Pavilion dv6, in urma cu ceva timp i-am băgat windows 10 dupa un timp nu mi-a plăcut noul upgrade si am decis să revin la windows 7. Am descărcat windows 7... Nu mai stiu de unde si am folosit următoarele aplicații pentru a instala windows-ul:Mini Tool Partition si EasyBCD, la instalarea windows 10 am folosit aceeași metodă iar la instalarea windows 7 a apărut ceva neprevăzut, mi-a dat o eroare precum ca fisierele ar fi corupte.Pana la urma am facut rost de un stick si de un alt windows 7 de pe alt site unde mulți spuneau că e ok windows ul fără erori.Am făcut respectivul stick botabil cu windows respectiv si acum observ ca nu vrea să îmi boteze de pe el.Tin sa precizez ca sistemul imi recunoaște stickul dar nu vrea să îmi boteze de fiecare dată ma trimite într-o zonă unde e recovery cu eroare de 0xc00000f si nu am backup si am formatat si partițiile mai ales aia unde aveam instalat windows 10

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Vezi daca ai in bios setari de genul "OS Windows 8, Windows 10". E un meniu selectiv in BIOS https://www.youtube.com/watch?v=_zhSsxsC67o pe la minutul 2. Fa stick-ul cu Rufus, si alterneaza Legacy/Uefi, GPT/MBR pana gasesti ce-ti convine tie, daca spui ca primesti erori.