| GabiTheFEAR a întrebat:

Salut! Am un laptop msi, i5 10400h, gtx 1650 4gb max-q, 8gb ram, am incercat sa rulez GTA 5 care merge ingrozitor pe orice fel de setari.Am observat ca acelasi model de laptop scoate fps-uri ok pe setari decente. Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| Koder a răspuns:

Ce inseamna ingrozitor? Incearca o reformatare completa si sa l instalezi pe un ssd daca detii unul de minim 200 de gb. Si incearca sa folosesti windows pro, si cu update urile la zi. Iar despre driverele de placa video, incearca sa le faci pe cele mai optimizate.

| GabiTheFEAR explică (pentru Koder):

Hmm, pai se misca undeva la 50 fps si nu cred ca e normal. Il am pe ssd, am avut si windows 10, la fel era treaba. Trebuie sa fie ceva, oare trebuie mai multe drivere instalate? Tin sa precizez ca am mai testat jocuri si se misca foarte bine.

| Koder a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Am inteles, incearca cu un upgrade de inca 8 rami si inchide toate programele cand vrei sa joci, cauta niste setari bune pe google pentru placa ta. Daca joci gta 5 da este o problema, daca intampini problema asa cu fps pe fivem, sa stii ca asa trebuie sa ti se miste

| GabiTheFEAR explică (pentru Koder):

Nu eram pe fivem, dar totusi nu percep ideea ca tot asa va merge atat timp cand vad pe Youtube alte performante pentru acelasi laptop. Sigur nu am facut eu ceva legat de drivere sau altceva, voi mai cauta. Mersi oricum!

| Koder a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Niciodata nu o sa mearga ca acelea de pe Youtube.

| GabiTheFEAR explică (pentru Koder):

Am prieteni cu configuratii mai slabe si se joaca linistiti in 60 fps. Nu trebuie neaparat ca acolo in video dar un improve ceva tot e nevoie.