| RaduCiprian a întrebat:

Salut, am un laptop nou de la Asus, ca sistem de operare are endles os, pe el am i7 gen a 8 a, 8 gb ram, placa video E de la Intel, ceva cu k, am băgat ets2 si am 25 fps pe low, de ce? Pot baga windows 7 Pe el?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de Asus mai exact? Cel mai probabil, poti doar 10 sa ai, dar nu obligatoriu. Nu o sa te ajute "super mult" ideea de Windows 7 pentru ca fiind i7 gen 8 suporta cat de cat. Incearca sa acutalizezi toate driverele, sa maresti memoria placii video integrate, si incearca sa-l ajuti cu un ssd daca ai buget, si cam atat ii poti face. Te duce prea mult o placa video externa si nu ar avea "rost".

| Wr3nch a răspuns:

Nu nu poti baga Windows ca e laptop nou si nu o sa ao drivere. Problema e de la faptul ca tu ti-ai luat ultrabook, nu laptop de gaming. Placile integrate is bune pentru filme si task-uri usoare. Daca vrei sa te joci chestii noi iti trebuie laptop cu placa video dedicata de la Nvidia sau AMD.