| AnonimuszWss a întrebat:

Salut.Am un laptop Toshiba cu windows XP.De curand am intrat in Bios si am pus o parola,dupa care am dat default settings in bios pentru ca nu mai stiam sa scot parola. Dupa ce am dat default settings,imi aparea ceva cu boot agent,dupa care se facea ecranul negru si intr-un colt din stanga,sus, o liniuta care licarea (nu mai boota windowsul).Nu am avut si nu am un cd/stick introdus in laptop.Versiunea bios-ului nu o stiu, dar in coltul dreapta sus scrie "1.2E" si bios-ul are 4 optiuni: file, security si inca 2 pe care nu mi le mai amintesc, dar a 3-a are 3 optiuni cu "check" si ultima are ceva de genul "language, boot" etc.Eu unul cred ca problema este din boot,(deci as aprecia daca mi-ati da optiunile obisnuite din boot de la acea versiune de bios),acolo fiind unele optiuni cu enable/disable si unele cu first,second,third... Nu am laptop-ul langa mine, nu pot da detalii amanuntite! Funda

1 răspuns:
| FIORI a răspuns:

First boot device sa fie HDD-ul, asta ca sa iti intre windowsul. mai departe trebuie mai multe detalii...