| IonelPacifistu a întrebat:

Salut, am un low-end pc cu urmatoarele specificatii :
gt 710 2gb
Intel celeron n3150
Am o problema, csgo se bazeaza pe procesor si pentru ca am unul foarte slab imi provoaca lag, am umblat la setarile jocului dar nu pot scapa de lag (tin sa precizez ca am facut setarile de optimizare la windows). Ceva sfaturi? (din pacate nu pot schimba procesorul din cauza placii de baza).
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, este un procesor slab dupa cum ai zis si tu.
In caz de nu ai facut-o pune laptop-ul pe high performance si placa video tot pe high performance(din nVIDIA control panel).

| IonelPacifistu explică (pentru bogdan324):

Multumesc, am pus procesorul pe ultimate performance si cu setarile din nVIDIA control panel am reusit sa scap cat de cat de lag.