| anonim_4396 a întrebat:

Salut Am un pc si vreau si eu jocuri gen Survivale dar nu sa le cumpar tin sa mentionez ca am procesor I3 de 3, 60 ghz placa video de 2 gb si 6 Gb rami as vrea sa ma ajutati sa gasesc jocuri eu ce am cautat trebuie cumparate si jucate online multumesc anticipat si ofer funda!

5 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Https://www.piriform.com/speccy
Intel n-a facut doar un i3 si la placile video performanta nu e determinata de marimea memoriei, poti avea placa de 2 gb la 2 milioane sau la 7 milioane.

| Olivers a răspuns (pentru DavidoffUser):

Procesor : Intel Core i3 4160 @ 3. 60GHz
Haswell 22nm Technology
Ram: 6, 00GB Dual-Channel DDR3 @ 799MHz
Placa Video : SyncMaster (1280x1024@60Hz)
2047MB NVIDIA GeForce GT 730 (ASUStek Computer Inc)
Motherboard: ASRock H81M-VG4 (CPUSocket)
Ce zici e buna unitate e cumparata acum 2 ani

| DavidoffUser a răspuns (pentru Olivers):

Asa da!
-procesorul e tare
-ramii ii ai la 1600, dar iti arata in cpu-z sau alte programele frecventa injumatatita (e un articol pe net de ce )
-placa video e slaba, merge in low, posibil medium in unele jocuri, important e ca-ti vor rula
-aici vezi daca iti merg https://www.systemrequirementslab.com/cyri
https://www.slant.co/......e-building
Mai cauta si tu "single-player survival games ".

| Olivers a răspuns (pentru DavidoffUser):

Ai putea sa imi recomanzi o placa video? si un sit de unde as pute sa o cumpar?

| DavidoffUser a răspuns (pentru Olivers):

Http://altex.ro/......0wf2oc-2gd
http://www.emag.ro/......D4JS12BBM/
http://www.emag.ro/......DWSQ37BBM/
Pcgarage, dc shop, eMAG, altex, sunt o gramada, pretul conteaza.
Din cele 3 linkuri, ca referinta pentru un gaming cat de cat decent, ti-as recomanda urmatoarele versiuni, in ordine crescatoare, si te orientezi sa vezi care magazin din cele listate mai sus, si nu numai, le are mai ieftin:
-nVIDIA 750 ti
-amd rx 460 2 gb (linkul 3 e varianta cu 4 gb pe care o prinzi la reducere, altfel sar de 6 milioane )
-nVIDIA 1050 ti -cumpara numai in varianta de 4 gb, aia cu 2gb nu merita
-amd rx 570
-amd rx 580 4 gb
-gtx 1060 6 gb
Parerea mea e sa cumperi, daca iti permite bugetul, 460 de 4 gb, la 5 jum ai performanta foarte buna, iti ruleaza de ex: gta v in 60 fps constant, normal,@1080p, daca nu, ori te orientezi la un 750 ti ieftin, dar e cam in zona cu 460-ul si nu prea merita banii.