| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Am un ryzen 5 3600x si coolerul stock ma Enervează maxim. As vrea sa imi cumpar un thermaltake ux200 rgb. Ar fi ok?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Prima data asigura flux de aer in carcasa, adica 2 ventilatoare de 12 care sa bage si 2 care sa scoata. Dupa ce "ai impresia" ca acel cooler stock isi face treaba, abia atunci schimbi coolerul DACA mai este cazul.
Daca peste 80% din utilizatori folosesc coolerul stock si nu se arde nici un proc, atunci inseamna ca undeva e o problema la tine si ti-am spus unde e problema.
Inca ceva : sa faci ultimul update de BIOS la placa de baza, pentru ca asta imbunatateste cel mai bine performantele si temperaturile procesoarelor, mai ales ca al tau este cu X!
Bafta!