| georgeitoafa a întrebat:

Salut am un server. de cs si am umblat pe la pluginurile amxx si acum le citeste in alta limba(cred ca chineza). Care ma poate ajuta sa le refac are funda.Am dat din greseala sa le deschida prin notepad le pot face sa se deschida cum erau inainte?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Daca vei deschide un fisier tip.amxx cu un editor de texte, gen notepad, e normal sa-ti apara asa ceva din moment ce totul e compilat.
Daca vrei sa editezi un plugin, te sfatuiesc sa intri in folderul "scripting" si sa cauti fisierele de tip.sma. Acelea le poti deschide cu un editor de texte si pot fi editate, rezultatul urmand sa fie mai apoi compilat, folosindu-te de compiler-ul ce vine odata cu pachetul AmxModx.

***Nota:
Fisierele tip. amxx contin scrieri codate, ca cele prezentate de tine.
Fisierele tip.sma contin sursa ce poata fi editata.

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Introdu in consola comanda "amx_langmenu" fara ghilimele, apoi iti vor aparea 3 optiuni. Apasa tasta 1 pana se va schimba limba in engleza, iar apoi apasa tasta 2 pentru a salva modificarile.

| georgeitoafa explică (pentru Ronnix):

Nu,nu asa ma refer la fisierele server-ului adica cele din plugins.Am umblat pe acolo si acum cand le deschid le citeste in alta limba. Uite:
XXMA D
pI ) ¯  ’ m xœÝVÏ‹E~=Ó‰³ºþ$ÈFDGCpBŒˆ"Q0 Ùø+‰ÑLˆÂBÛÛ]; Û0ÓÕt÷Lf0•æ&˜ƒˆÇ=¬àÕ? Aðà!'ñ ’ƒA„{ê{]_ѵͺÑÝ›
¯úÕû^½zUýúe3D7~ïtZÔ¡#Ñ7ûˆ2Öe¯ýÅÏsDô2ãcŸ2ÖŸ1:Œ/ÈÈ’—? qˆå£
•–A¤ÓTE%eƒQ? Iƒ$MJÊU?)J•FI}Åvãßu’²žº„à *³Y4ŒíPMTTÙg!
)ÒÙ´RØ&Há²ÆYÎîèÔ@‡¥Ä7AÜGW'§! OBv gï‚s„qŸÃ9éÃƃpïÇÚ~t[Ñ¿Í8Öˆ
i¥ãYÆOÐù
pŸfüʸ 6Ï0æ½:†o1´œ®:¼cxÿûÎ5¯Î‹pÛàÎ:{$Ìù˜ó1'ã[|çaãưωá~Ø59þm8›ç=K.îaLx|ItN—ù›šù+˜oÃ×û,¯·ë}}½w‘ñëލýTß
9ƒY¿æþ¼®ßÚ=÷…=pßÙ÷ò¸»à~ ý59

| Ronnix a răspuns (pentru georgeitoafa):

Daca vei deschide un fisier tip.amxx cu un editor de texte, gen notepad, e normal sa-ti apara asa ceva din moment ce totul e compilat.
Daca vrei sa editezi un plugin, te sfatuiesc sa intri in folderul "scripting" si sa cauti fisierele de tip.sma. Acelea le poti deschide cu un editor de texte si pot fi editate, rezultatul urmand sa fie mai apoi compilat, folosindu-te de compiler-ul ce vine odata cu pachetul AmxModx.

***Nota:
Fisierele tip. amxx contin scrieri codate, ca cele prezentate de tine.
Fisierele tip.sma contin sursa ce poata fi editata.

| Nitro112 a răspuns:

Fa alt server!

| georgeitoafa explică (pentru Nitro112):

Degeaba fac altul ca tot la fel se deschid!