| Adryos a întrebat:

Am un televizor Full HD, dar cand conectez PC-ul la el imi arata rezolutie doar 1360x768, maxima. Ce pot face? Full HD nu trebuia sa fie 1920x1080?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ba da dar ceva nu suporta acea rezolutie, poate placa video sau poate ca numai crezi ca tv-ul tau e full hd...

| Adryos explică (pentru lpavel):

TV-ul e full hd, stiu sigur, iar placa video suporta, suporta si 4k, e un gtx 1060 6GB

| lpavel a răspuns (pentru Adryos):

Atunci fa asa: clic drept desktop,
- clic : Nvidia Control Panel
la Display clic: Change resolution = acolo vei vedea toate rezolutiile suportate, vei putea schimba la ce vrei... daca nu ai in acea lista rezolutia dorita, clic mai jos pe: Customize si vezi acolo! Bafta!