| CarlosBogdan17 a întrebat:

Am urmatoarea configuratie si vreau sa fac un upgrade cu asa ceva
http://olx.ro/......2vPhF.html

Vreau sa schimb placa de baza:
-placa de baza de la Lenovo nu imi arata niciun model nici pe ea nu scrie nimic ( noname)
-procesor e8400 3.0 Ghz
-Ram: HyperX Blu ddr3 4gb 1066 Ghz
-Hdd : 1 T
-Sursa e de 750 W
-Placa Video gtx 660 2 Gb

Vreau sa schimb doar placa de baza si procesoru pentru ca nu mai face fata la jocurile noi.
Se merita sa cumpar procesor i5 2400 si placa aceea de baza la pretul ala?

1 răspuns:
| bogdan324 a răspuns:

E ok la pretul ala, dar cel mai bine il suni pe vanzator si ii zici ca ai doar 750 lei ca sa mai pastrezi 100 de lei, si poate o sa vrea din moment ce este o suma destul de buna