| anonim_4396 a întrebat:

Am vandut un cont de joc online pe Android si am procedat asa: Am primit 100$(atat am cerut) de la un Canadian in contul meu de PayPal. Apoi i-am dat contul jocului asa cum ne-am inteles. Acum incerc sa iau banii din contul de PayPal sa-i bag pe card. Problema e ca zice ca trebuie sa verifice cardul bancar. Am platit de 2ori cate 5-6ron de pe card ca sa-mi trimita un cod. Cat dureaza sa primesc acel cod si exista posibilitatea ca acel om să-și mai poata lua banii inapoi daca ei apar la mine in PayPal account? Am ceva emoții pana vad banii pe card. Multu

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa te duci la banca sa ceri un extras de cont sau daca ai mobile banking activat vezi direct acolo extrasul de cont si iti apare o tranzactie catre paypal cu numele ppxxxx unde xxxx este un cod pe care trebuie sa il introduci in contul de paypal sa iti confirmi cardul.

| Costica3331 a răspuns (pentru Intruder19):

Am aplicatie pe mobil. Dureaza cateva zile sa vad asta. Vroiam sa stiu daca, pana reușesc eu sa fac asta, el mai poate sa-i blocheze ceva gen refund? Si eu sa nu-i pot scoate?

| Intruder19 a răspuns (pentru Costica3331):

Poate deschide oricand o disputa iar daca are un motiv intemeiat iar tu nu ai nici o dovada ca i-ai vandut contul isi poate primi banii inapoi oricand.

| Costica3331 a răspuns (pentru Intruder19):

Am printt screen uri cu discutiile de pe messanger. El si-a sters contul de Facebook acum dar am printscreen