| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut azi un pc ieftin si ma gandeam ca daca e ieftin e prost, dar are specificatii bune, acum vă las pe voi sa-mi spuneti cat de bine va merge fortnite si gtaV pe acest pc:

Procesor AMD Phenom Quad Core 2.5
Placa de baza Asus M3A
8Gb RAM
500 Gb HDD
Placa video NVIDIA GeForce GTX 750 Ti

Dau funda

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

La Gta 5 depinde de setari, pe la high probabil o sa ai vreo 35-45 fps, iar Fortnite iti trebuie mai mult de 60 fps sa joci calumea, probabil la medium.

| Mirel4412 a răspuns (pentru N0xEterniS):

Deci merita sa-l iau? Nu vreau grafici foarte bune, dar sa nu se vada nici pixelat si sa mearga fortnite pe high la 60 fps