| georgekeno97 a întrebat:

Am Windows 7 Ultimate 32-bit si am instalat pe el Crysis 1. Problema este aceasta : pot intra in el dar dupa filmuletul de prezentare apare o incarcare a jocului si dupa aceasta un ecran negru cu o voce de femeie iar dupa cateva secunde ecranul si face alb si se blocheaza. Ajutati-ma va rog sa rezolv aceasta problema!
P.S.: Acest joc mergea pe windows xp fara nicio problema cerintele de sistem sunt ok

1 răspuns:
| Speed99 a răspuns:

Salut!
Problema este ca, Windows 7 consuma multe resurse din calculator degeaba (Ram, placa video, etc.), iar daca tu, la jocul acela ai cerintele de sistem minime (adica fix cat cere jocul), cu siguranta nu iti merge si de asta ti se blocheaza. Deci concluzia este sa iti pui inapoi windows xp, este cel mai bun windows dupa parerea mea, sau daca nu vrei sa iti schimbi windowsul, poti sa iti imbunatatesti spec-urile calculatorului si sa ti-l lasi pe windows 7 (ceea ce nu se merita deloc).
Succes!