| Lajsvdufbvf a întrebat:

Salut.
AMD RYZEN 5 2600X-RX 590 8GB PULSE sau INTEL CORE I5-9400F-GTX 1660 6GB GAMING?
8gb ram, sursa de 550 de la corsaire, monitor freesync 75 hz.Ce combinație să aleg?

5 răspunsuri:
| TTSP a răspuns:

La procesor clar amd ryzen 5 2600x. Iar la placa video, depinde ce joci. Dacă sursa pe care o ai e buna atunci du-te pe Rx 590, dacă nu, pe gtx 1660. Teoretic Rx 590 e peste, pentru ca are 8gb vram, amd ii oferă update uri prin care o fac din ce in ce mai buna, este optimizată pentru Vulkan și dx 12, adică e clar mai buna pentru viitor. Mai ales ca și Mădălin de la PC Garage o recomanda.

| Lajsvdufbvf explică (pentru TTSP):

E un build nou, primul meu build de altfel.Il iau pentru gaming :FIFA, GTA, FORTNITE, FORZA HORIZON 4. Cam astea 4 ar fi principalele jocuri.Atunci cred ca o sa merg pe AMD

| barbosu213e a răspuns:

Alege i5 9400f si gtx 1660 sunt sigur ca o sa mearga mai bine

| barbosu213e a răspuns:

Alege i5 9400f si gtx 1660 spun eu ca o sa fie o diferenta