| Faranume1910 a întrebat:

Salut.
Are cineva idee cum se numea un joc care avea caractere mici și albe ca în minecraft? Dar era pe google parca pe cartoon network.

1 răspuns:
| graworu a răspuns:

Hmm... cred ca vorbesti despre jocul numit League of Legends, aparut in 2009, este un joc electronic destinat in mare parte amatorilor de jocuri pe calculator. Riot Games a reusit sa gaseasca reteta perfecta pentru a-si atrage repede adepti, ceea ce a facut ca in foarte scurt timp sa fie unul dintre cele mai populare. Considerat cel mai jucat joc pe calculator, in 2019 a sarbatorit 10 ani de la lansare, intr-un eveniment transmis live.