| AlexAndreiD a întrebat:

Are cineva idee daca Gainward GeForce GTX 660 Ti Phantom 2GB DDR5 192-bit (nu a fost folosita la minat) este mai buna pentru editari video decat Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, 2048MB, GDDR5, 128bit?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Yep, GTX 660 Ti e mai buna decat 750 Ti.

| AlexAndreiD explică:

Salut! Am luat mai devreme 660 Phantom de la un baiat care sigur nu a folosit-o la minat. O tinea de rezerva cand cumpara ceva nou ca sa nu stea degeaba 2-3 zile pana venea curierul. Folosite fara OC. Si vreau sa spun ca am facut proba pe un program de editare video (Corel Video Ultimate 9.5) cu GTX 750 Ti de la un amic pe care a cumparat-o pentru fi-sa de 10 ani sa se joace porcarii :) Vreau sa sa zic ca au aceleasi viteze amandoua, cu cateva secunde diferenta. Proba facuta pe fisiere identice 100%. Ai vreo explicatie? Placa noua pe care am facut proba este asta: https://www.emag.ro/......DXC1KMBBM/