| AlexMercer a întrebat:

Salut! As dori sa imi dati recomandari pt core i7 4790K + gtx 980
Merita? Adica sa pot juca in ultra la full hd orice joc
Vreau sa imi construesc PC din piese. Ce sursa, placa baza, RAM etc imi recomandati (pt procesorul si placa de mai sus), care sa fie pt gaming la ultra si 1920x1080
si as vrea daca se poate racire cu apa pt procesor. Ce imi recomandati?
As vrea sa fac ceva overclock, dar imi e frica cu racirea pe aer. Imi puteti recomanda ceva kit watercooling?
As vrea sa vad niste benchmarkuri in jocuri, cu aceasta configuratie.
As vrea sa nu depasesc 5000 de lei
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Intra pe forum. computer games. ro legat totul, fa-ti un cont si posteaza acolo la hardware>recomandari, acolo vei primi recomandari perfecte

| sjgdhsa a răspuns:

Eu am si eu i7 cu gtx 980 si am 8 rami facut tot din piese, Nu iti fie frica cu racirea si cu astea sunt doar bahmureli, 8 rami gtx 980 si i7 am zis si mai sus dar problema ca iti trebuie un monitor destul de bun si ti-l recomand e ieftin spre scump este destul de bun Samsung LT24C300EW este 770 de lei cam asa in altex cam asa este in eMAG se ajunge si la 900 dar cu gtx 980 la bugetul tau nu ti-as sugera fiindca este 20 si ceva de milioane si rami + i7 te costa mult ia-ti ceva mai vechi dar bun i7 zic sa il pastrezi fiindca i7 + dd3 cu 8 rami zic ca este foarte bine daca te-am ajutat funda. Si aboneazate aici te rog https://www.youtube.com/channel/UCk7ykvzhaCEZq_G09vRqnXA