| H0oByT a întrebat:

Salut, as dori sa ma apuc si eu de League of Legends, insa as dori cateva sfaturi de inceput de la voi, cei care va pricepeti.

Ce campion ar trebui sa imi iau la inceput sau cum functioneaza chestiile astea?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cauta pe YouTube, sunt ghiduri si in romana si in engleza si explica mult mai bine fata de cum am putea noi aici.

| Andrei666111 a răspuns:

Nu le poți învață instant... Eu joc de 3 ani și când m-am apucat prima oara nu știam nimic! Am învatat totul pe parcurs și nici nu m-am uitat la vreun ghid! Totul e sa nu te lași și le înveți singur, dar ți-aș recomanda campionul Garen sau Caitlyn