| raymond96 a întrebat:

as dori sa-mi imbunatatesc pc-ul un pic. acum am 512 mb placa video (ati raedon 3650), 2gb ddr2 ram (mi-e lene sa ma uit la mai multe detalii), 320 gb sata + 80 gb care nu ii sata hdd, 2.8 ghz dual core (intel... nu stiu ce model (tot aceeasi cauza, lene)), si nu stiu ce placa video, procesor, ram sa-mi cumpar, ce sa iau in considerare la ele. de ex: VC ASUS EAH5450/DI/1GD3 LP ATI Radeon HD 5450, PCI Express 2.1, 1GB DDR3-64bit, DVI-I HDCP support, HDMI, LP bracket inside e bun? 64 bit ce reprezinta? dar GDCP?

mersi anticipat pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ai putea incepe cu o placa video nVIDIA geforce minim 9400, ai putea sa iti mai iei un ram de 1 sau chiar de 2 deoarece ai 64bit ( daca ai avea 32 bit nu ai putea avea 4 gb ram), memorie ai destula iar daca vrei sa schimbi procesoru trebuie' sa schimbi toata placa de baza adica si ramu si placa video.GDPC nu stiu ce inseamna sad