| costinvlad a întrebat:

As dori sa stiu cate fps as avea in toate jocurile cele mai noi si unele mai vechi. Laptop Acer Aspire A515-41G-F2SH cu 8 GB DDR4 2133 MHz, FX9800P cu BUS=99.80 in cpu-z si multiplier x37 in cpu-z, RX540 2GB GDDR5 128 bit.

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde de joc.

E un PC foarte bun, pe low duce cam orice joc.

Eu ţi-aş recomanda totuşi ceva cu i5, 8GB RAM şi placă video video 2-4 GB. dacă tot vrei ceva bun, nVidia mi se pare mai ok decât AMD.

| costinvlad explică (pentru Alexuţ02):

Man. Deja aveam laptop asta. Merge bine. Eu as vrea sfaturi de jocuri.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru costinvlad):

Credeam că vrei să-ţi iei şi vrei să ştii câte FPS ai, ok atunci. Îţi las nişte jocuri mai jos.

Batman: Arkham Knight

The Witcher 3: Wild Hunt

Middle-earth: Shadow of Mordor

Assassin's Creed Syndicate

Mad Max

Şi obişnuitele, CS GO, Fortnite, LOL, ceea ce ştii deja.

| UnholySaint a răspuns:

Incearca pe siteul asta https://www.game-debate.com/
Alegi jocul, dai pe can i run it, alegi componentele si ar trebui sa iti arate.