| Soare_David_1974 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu daca un om care are gta 5 pe xbox poate juca online cu un alt om care se joaca pe pc (adica pot intra pe acelasi server)?
Va rog sa imi spuneti ca vreau sa imi cumpar gta 5 si am un prieten care il are pe xbox si eu sunt pe cp!

Răspuns Câştigător
| Swen_Andrei_1938 a răspuns:

Da! Tu poti juca pe PC si el pe XBOX fara probleme. Trebuie sa il adaugi la prieteni pe Social Club si cand intri pe modul Online pe GTA V il inviti in sesiunea ta.
Daca apesi tasta N in joc pe modul Online o sa vesi ca langa numele fiecarui jucator apare ori un mouse ori un controller. Cei cu mouse sunt pe PC iar toti cei cu controller sunt pe PS4, PS3, XBOX 360 sau XBOX ONE!
Bafta!

| Arama_Alexandru_1996 a răspuns (pentru Swen_Andrei_1938):

Ai incercat tu, sa vezi daca merge?

2 răspunsuri:
| GeorgeTrc a răspuns:

Nu nu poti juca cu cei de pe PC si nici cei de pe Ps3 sau Ps4 sau chiar xbox one., pentru ca versiunea de pe pc sau ps 4, one este mult mai updatata, si pe xbox 360 la gta5 nu mai fac update-uri