| Anonim20k a întrebat:

As dori si eu sa stiu cum vad cate meciuri de competitive am nevoie sa castig pentru rank up sunt Gold Nova 2

3 răspunsuri:
| MariusDB a răspuns:

Pentru rank-up trebuie sa castigi un numar de meciuri la rand, nu stiu exact cate.

| Anonim20k explică (pentru MariusDB):

Asta stiu doar ca eu vreau sa vad cate meciuri mai imi trebuie ca sa dau rank up.

| MariusDB a răspuns (pentru Anonim20k):

Uite, ceva legat de sistemul de rank de pe CS GO.
Sistemul "Elo" in CS:GO.
La fel ca mai sus, daca X castiga un meci, primeste un numar de puncte aleatoriu [depinde si de scorul jucatorului in meci]. Acest sistem a fost implementat cu un punctaj anume, atingand acest punctaj poti lua rankup. Rankup-urile se pot lua si in meciurile pierdute, dar se poate lua rankdown si in meciurile castigate. Cele mai multe cazuri sunt acelea cu rankdown in meciurile castigate deoarece jucatorul "X" daca a castigat meciul si a fost pe ultimul loc, acesta fiind invins in fiecare runda de "Y" [persoana cu rank mai mic la echipa adversa], lui "X" ii se scad un numar mic de puncte, iar lui "Y" ii cresc punctele.

Intrebare frecventa: Daca tot sunt pe puncte, cate puncte iti trebuie pentru fiecare rank-up?
Pentru fiecare persoana este implementat aleatoriu! Adica daca lui X ii trebuie 300 puncte pentru rankup la Silver 3, lui Y ii se pot cere 200.

Cate puncte trebuie, aproximativ, pentru fiecare rankup:
Silver 1 -> Nu trebuie puncte pentru acest rank, este cel "basic".
Silver 2 -> ~150 puncte.
Silver 3 -> ~300 puncte.
Silver Elite -> ~550 puncte.
Silver Elite Master -> ~800 puncte.
Gold Nova 1 -> ~1300 puncte.
Gold Nova 2 -> ~1500 puncte.
Gold Nova 3 -> ~1800 puncte.
Gold Nova 4 -> ~2000 puncte.
Master Guardian 1 -> ~2500 puncte.
Master Guardian 2 -> ~2900 puncte.
Master Guardian Elite -> ~3200 puncte.
Distinguished Master Guardian -> ~3500 puncte.
Legendary Eagle -> ~4000 puncte.
Legendary Eagle Master -> ~4800 puncte.
Supreme Master First Class -> ~5500 puncte.
The Global Elite -> ~7000 puncte.

REPET! Aceste puncte sunt random! Pot fii cu 500 mai putine sau mai multe!

Rank-up repede!
Ca sa faci rank-up repede, numit si "boosting", trebuie sa intrii cu 4 prieteni cu rank mult mai mare ca tine, iar tu trebuie mai mult sa "astepti". Punctajul creste, dar foarte greu, deoarece Valve s-a gandit si la acest lucru. Eu nu incurajez acest mod, sau smurfingul, incurajez doar oamenii care joaca cu propriile lor puteri.