| Redfoxx a întrebat:

Salut as putea sa conectez un -Televizor LED High Definition, 48cm, VORTEX LEDV-19CN06- la o consola SONY PlayStation 4? Va rog raspundeti! As vrea sa stiu daca pot conecta consola fara cablu vga-hdmi sau ceva de genu. Adica sunt curios daca are port HDMI pentru a conecta mai usor consola la televizor.

3 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Recomand hdmi pentru ca iti da format hd, cablul acela cu trei culori nu il recomand ca se vede naspa (480p) si da se poate, orice televizor se poate conecta la consola chiar si acela cu tub dar astea mai noi sunt toate standard cu porturi usb, vga, hdmi

| Redfoxx explică (pentru Adrian926a):

Si sa va vedea bine pe VORTEX LEDV-19CN06 >?

| Adrian926a a răspuns (pentru Redfoxx):

Atata timp cat ai un televizor full hd normal ca se va vedea si mai bine, toate televizoarele tip plasma au standard de 720p adica hd, altele sunt mai performante si au si full hd adica 1080p, ca sa verifici du-te pe eMAG de exemplu si cauta televizoru respectiv si o sa vezi la descrierea lui cum e : hd sau full hd.
totusi se va vedea bine si pe hd :d