| Robertzu a întrebat:

As vrea sa fac aceasta configuratie:
----------------------------------------
Procesor Intel Coffee Lake, Core i5 9400F 2. 9Ghz
----------------------------------------
Placa de baza MSI B360-A PRO
--------------------------------------
Placa video Inno3D GeForce RTX 2060 Twin X2 6GB GDDR6 192-bit
------------------------------------------
2x Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR4 2666MHz CL16
------------------------------------------
Hard disk Seagate BarraCuda 2TB SATA-III 7200RPM 256MB
---------------------------------------
SSD Plextor M8VC 512GB SATA-III 2.5 inch
---------------------------------------
Sursa Seasonic S12II-620 Bronze 620W
---------------------------------------
Carcasa Segotep LUX II Black
---------------------------------------
In total: 4304 lei
---------------------------------------
Intrebari:
1. As vrea sa stiu daca componentele sunt compatibile intre ele 100%?
2. Ce ssd imi recomandati de 300 de lei sau credeti ca e bun cel pe care l-am ales?
3. Avand in vedere ca vreau acest sistem pentru gaming si optional sa editez video-uri, as vrea sa stiu daca duce jocurile pe setari high si ultra,
sau daca fac livestream sa imi mearga fluent?
4. Imi plac jocurile acestea : Ets2, FS19, Dota 2, Cs Go. Aş vrea sa stiu daca imi poate duce aceste jocuri in rezoluția de 2k si 60 fps sau mai mult?
5. Parerile voastre despre sistem.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da, jocurile din prezent iti vor merge pe setari maxime pe 2K si 60 fps-uri! Si Livestream-ul iti va merge bine daca ai si netul bun!