| DariusRo1 a întrebat:

Salut, as vrea să îmi achiziționez noul ps5 dar știu că mai durează ceva și nu știu dacă să îmi cumpăr acum ps4 pro sau in iarna ps5.
Care sunt dezavantajele pe care le am dacă îmi cumpăr ps5 imediat ce se lansează (sunt șanse să se încingă sau sa scoată zgomote mai mari de cat următoarele modele ps5?)
Sau Xbox seria x (nu prea sunt fan Xbox dar daca este mai bun de cat ps5...)
Buget : 2500 lei
Tu ce crezi, ce ar trebui sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Ionut659 a răspuns:

2500 lei!?! Offfff, păi hai să îți explic.

Ps5 va avea multe jocuri exclusive vreo 3 luni sau mai mult. Ex gta 6. Va fi cea mai bună consolă, un ps4 pro nu va rezista jocurilor noi care vor apărea pe ps5 deci nu te risca.

Xbox x este mai ieftin dar puțin mai bun ca un ps4 pro, va fi o versiune de buget a ps5 ului.
Diferențele sunt enorme.

Dacă vrei să ai o calitate cât mai bună așteaptă 2-3 luni că nu vei regreta, dacă alegi să îți iei mai devreme un xbox sau ps4 e alegerea ta dar faci o mare greșeală.

Alege ps5.
Așteaptă că vei fi răsplătit.
Nu se va învinge, este testat de cea mai mare firmă de console, este cea mai bună consolă, eventual poți să îi iei un ventilator dacă te sperii așa de tare dar nu va fi cazul, gândește-te că el e cam gata, se așteaptă lansarea și câteva modificări la el. Au lucrat din 2013 până acum. Chiar crezi că un proiect de 7 ani nu va fi bun?
Nu îți ajung 2500 lei, mai strânge sau ia second sau versiunea la reducere.

| Wr3nch a răspuns (pentru Ionut659):

Manut Xbox Seria X are putere de procesare mai mare ca PS5. Omul nu se referea la Xbox One X, nu il ametii:))
https://www.digitaltrends.com/gaming/xbox-series-x-vs-ps5/

| DariusRo1 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc de informati si de link m-am uitat si am vazut ca xbox este mai bun de cat ps5 dar vreau sa vad ce exclusivitati va aparea pe ambele console si ma voi decide atunci
Daca xbox va veni cu niste jocuri foarte tari cred ca il voi alege dar cum stiu consolele xbox va avea un pret mai piperat de cat ps5
Iar ps5 mi se pare o consola tare extetic si puterea de procesare nu este cu mult mai mica deci in concluzie
Voi alege consola xbox doar daca va ave mai multe exclutivitati de cat ps5.

| Wr3nch a răspuns (pentru DariusRo1):

Sincer daca vrei excluive ia ps5. Ce e pe xbox o sa fie si pe pc.

4 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Asteapta sa apara ps5 si-l iei p-ala.