| KLiNK a întrebat:

As vrea sa imi schimb sistemul de operare (windows xp sp3) cu un windows precum vista sau 7. Am incercat windows 7 ultimate dar in jocuri era o diferenta de performanta: jocurile mergeau mai greu. Sistemul meu este: 1.5gb ram, cpu Intel Pentium Dual Core 3. 0ghz si memorie video 512mb. Vreau un windows care sa consume mai putine resurse. As alege intre windows vista si 7 dar nu stiu care consuma mai putin. As vrea sa imi recomandati o versiune dintre aceste 2 sisteme de operare. Nu vreau versiunile starter.
Dau si FUNDA.

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Hmmm mai bine ramai cu xp. Daca pui win 7 vei ramane cu 500mb + sau - memorie ram.Dar daca tot vrei un nou windows iti recomand win 7 deoarece win vista e cel mai instabil windows

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

La ce calculator ai, nu exista asa ceva. Ori treci pe linux, ori mai bagi niste bani in memorie ram CEL putin.

| KLiNK explică (pentru KodrutZ):

Asa ma gandeam si eu. Sa bag niste ram in el. Procesorul nu il pot schimba deoarece placa de baza nu suporta alte nuclee decat cel actual.