| MalinTrip a întrebat:

Aș vrea să ma apuc de Youtube, având un content în limba engleză și aș avea o întrebare. Suma de plată depinde de țara din care este canalul (în cazul acesta România) sau de țara din care se uită view-eri?

1 răspuns:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Depinde de tara in care este creat canalul(sau ceva similar), oricum in cazul tau este Romania.
Au fost si cred ca inca sunt persoane care fac 'manarii' si schimba tara se baga pe ex:Anglia si chestii de genul pentru a face mai mult $$.