| Tiberius19 a întrebat:

Aș vrea să-mi cumpăr un PS4, sau un XBOX ONE S. Nu sunt foarte sigur ce să-mi iau, care ar fi mai bun?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Cumparea unei console depinde mai mult de jocurile pe care le ofera in exclusivitate, decat de care e mai buna.
De exemplu, eu cand mi-am luat 360-ul, am ales-o din cauza unui joc:Forza.
Cel mai bine ar fi sa te uiti la ce jocuri ofera fiecare producator in exclusivitate.Pentru celelalte jocuri, amandoua vor rula mai mult sau mai putin la fel.

| Tiberius19 explică (pentru DavidoffUser):

Da, dar de exemplu, GTA 5, pot juca multiplayer doar dacă plătesc nu? Indiferent de consolă.

| DavidoffUser a răspuns (pentru Tiberius19):

Din pacate, da, dar ai anumite avantaje cu abonamentul online, jocuri la reducere, daca strangi multe puncte nu stiu de care poti lua jocuri gratis, skinuri etc.

| Tiberius19 explică (pentru DavidoffUser):

Am înțeles că la Xbox este Xbox Live Silver, care e gratis și permanent, și poți juca multiplayer. Ai nevoie doar de cont Microsoft. E adevărat?

| DavidoffUser a răspuns (pentru Tiberius19):

SILVER e contul implicit, ai conexiune la universul Microsoft online, la Youtube, poti downloada update-uri, jocurile care sunt gratis, poti face chat etc, DAR te poti juca multiplayer doar cu GOLD.
Daca nu ma crezi pe mine, uite asa :
https://www.lifewire.com/what-is-xbox-live-silver-3563184

| Tiberius19 explică (pentru DavidoffUser):

Am un prieten care are Silver și joacă multiplayer... De-asta zic.