| Czn a întrebat:

Salut.As vrea sa-mi i-au un calculator nou pe care sa il folosesc pentru jocuri si filme in general.Pe site-ul respectiv majoritatea calculatoarelor au placa video integrata si vreau sa stiu daca este bine sa cumpar un calculator cu placa video integrata pe care sa il folosesc pentru jocuri.Dau funda celui care imi da un raspuns mai detaliat.

4 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Poti sa dai mai multe detalii despre calculator? Cum a spus Blendica91, o placa video integrata e foarte proasta pentru gaming dar daca o sa imi spui ce alte piese are calculatorul, ti-as putea recomanda o placa ce ar merge cu celelate piese.

| Vlad5631 a răspuns:

Nu este, placa video integrata nu este buna pentru jocuri, iti poti face un calculator pe piese care sa ruleze cam orice joc actual la detalii mari cu in jur de 1450 de lei, trebuie sa te axezi pe o placa video mai puternica, mai nou procesorul nu mai este asa de solicitat de jocuri, iti recomand sa te duci la un chiosc de ziare si reviste si sa iti cumperi revista level de luna asta, care iti explica detaliat cum sa faci un calculator pe bucati si ce piese sa ii pui, o zi buna.

| Vlad5631 a răspuns:

Nu este, placa video integrata nu este buna pentru jocuri, iti poti face un calculator pe piese care sa ruleze cam orice joc actual la detalii mari cu in jur de 1450 de lei, trebuie sa te axezi pe o placa video mai puternica, mai nou procesorul nu mai este asa de solicitat de jocuri, iti recomand sa te duci la un chiosc de ziare si reviste si sa iti cumperi revista "level" de luna asta, care iti explica detaliat cum sa faci un calculator pe bucati si ce piese sa ii pui, o zi buna.

| Czn explică:

Calculatorul are procesor dual core 2.8 Ghz, 2 Gb Ram DDR 2, Hard de 60 GB si placa integrata de 224 MB.Jocurile care vreau sa-mi mearg bine nu solicita mult spatiu.Este vorba despre Counter-Strike, Warcraft si eventual Metin.