| javiga a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce jocuri pot rula pe un laptop Acer-aspire. cu Intel core i3 3110M(2.4 Ghz) ram:4gb si placa video:Intel HD GRAPHICS 4000Mobile!
Si daca puteti sa imi spuneti si mie ce memorie cati pixel shader si vertex shader are placa video dau funda!

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Are shader model 5.0. E placa video integrata ajutata de procesor si memoria ram. Vezi sa ii dai mai mult ram din bios. La VRam gasesti, ceva de genul "dedicated video memory". Poti rula ce joc vrei tu. Unele o sa-mi mearga mai greu dar poti sa le dai la low sau medium. Pana la urma jocul in sine conteaza nu grafica.

A, si are directx11. Memoria de lucru i-o dai tu din bios cum am zis eu mai sus.

| javiga explică (pentru Trynda):

Ok shader model 5.0 dar are tot oadata si pixel shader 5.0 si vertex shader 5.0?

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

Pai tu ce crezi? daca am zis shader model 5.0.

| javiga explică (pentru Trynda):

Ok am intels mersi mult

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

Cu placere. Daca ai intrebari sunt pe aici.

| javiga explică (pentru Trynda):

Auzi man placa video are 128mb memorie eu inca nu am acest laptop vreau sa il cumpar sigur o sa imi mearga jocurile? chiar daca nu fac ce ai zis tu din bios?

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

Cat costa laptopul? Iti pot arata unul mai bun in banii aia daca vrei. Nu iti arat prostii.

| javiga explică (pentru Trynda):

20 milioane uite link-ul http://www.altex.ro/......0-free-dos are ceva ca are 128mb ca pe un site game-detabe imi zice ca merge ce jocuri vreau eu chiar si assassin creed 3 sau sleeping dogs etc

| javiga explică (pentru Trynda):

Http://www.altex.ro/......t-up-linux scuze asta este linkul nu ala

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

Http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/

Ce zici de asta? Mai bun nu? Placa video dedicata(merg detoate pe ea), Acelasi procesor, aceeasi memorie, usb 3.0, garantie 2 ani si 1 an la acumulator. Poti comanda de aici cu incredere. Eu mi-am luat calculator pe piese de aici. Mi s-a stricat placa video si in 3 zile am primit alta noua :D. Alegi ce vrei. Dar asta e mai bun ca cel de la Altex.

| javiga explică (pentru Trynda):

Da dar ala de ti l-am aratat eu merg jocurile pe el care am zis?

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

Pai o sa-ti intre in ele dar e slaba placa aia video. E integrata si cu integrata nu te joci cum faci cu o placa dedicata. E slaba aia. Nu merita sa ti-l iei daca vrei sa te si joci. Acum tu faci alegerea happy

| javiga explică (pentru Trynda):

Mda imi poti da mai multe detalii despre site? cum ar fi daca plata se face cand ajunge aici daca il pot proba mai intai?

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

Pai plata se poate face prin ramburs(cand ajunge la tine), ordin de plata sau transfer bancar/plata online. Ai 30 de zile sa returnezi produsul daca nu iti place. La garantie suni oricand. Au ei un numar la informatii. Te contacteaza un baiat sau o femeie de regula si iti spune unde sa trimiti laptopul daca nu mai functioneaza. Poti sa ai incredere in site. Au si forum daca vrei ajutor (mygarage.ro). Acolo ai solutii la unele probleme.

Daca nu iti place laptopul(dar n-are cum sa nu-ti placa) il poti returna in termen de 30 de zile si banii iti sunt returnati. Transportul e gratis(depaseste 1 milion comanda). Altceva?

| javiga explică (pentru Trynda):

Nimic dar cred ca tot pe cel de pe altex il voi lua ca ma duc eu acolo vad mai bine si imi convine si ala

| Trynda a răspuns (pentru javiga):

De unde esti? Faci cum vrei dar iesi in minus cu laptopul ala. Eu mi-am luat calculator de la pcgarage in primavara si nu am avut o problema. Plata am facut-o in avans, mi-a venit la timp, mi-a venit asamblat, un om de acolo m-a ajutat la alegerea pieselor. Daca esti din Bucuresti poti sa te duci la ei la magazin. Laptopul de pe altex e slab, ti-am spus. La jocuri nu te tine, e doar pentru youtube/miniclip thinking