| Nichita_Cosmin_1995 a întrebat:

As vrea sa va intreb daca pe acest pc de 1700 de lei : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2011543 ma pot juca GTA V, CSGO si Minecraft fara lag pe el sau macar regulat (30 FPS). Raspuns rapid!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Jocurile mentionate de tine ar rula teoretic poti practic...
2 Este un BOTTLENECK in GPU (Placa video) este prea slaba este mai bun Procesorul cu 60%+ mai performant decat placa aceea video nici macar nu-i DDR5 sa faca oarecum fata.

3 Intr-un Full HD (1920x1080) toate detaliile pe Low ai rula la 30-60Fps chiar si mai mult daca joci single player, daca joci GTA V Online vei avea lag sau undeva mai jos cu FPS 60~ in functie de playeri cati sunt vei avea 35-50Fps maxim.

LA CsGo, Minecraft vei putea rula chiar la Full HD 1920x1080 cu toate detaliile spre multe dintre ele Medium altele spre High pentru un FPS decent si fara lag desigur.

PS:Singura problema ar fi ori sa mai pui ceva banuti si sa ei o placa nu neaparat cea mai performanta dar una sa fie la un nivel mai ridicat ca sa poti juca si sa te tina o perioada mai indelungata.

Macar un 750 Ti sau R7 360 au undeva la aceeasi performanta si te poate ajuta sa mai duca o perioada de timp.