| anonim1050 a întrebat:

Salut,azi mi.a venit pc.ul un "viking". Cand îl pornesc ventilatoarele de la placa video se învârt,dupa câteva secunde se opresc, credeti ca nu primeste curent? Este un gtx1050ti.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ventiloatorele ar trebui sa mearga doar daca rulezi programe intensive. Nu trebuie sa mearga la maxim tot timpul.

| anonim1050 explică (pentru Wr3nch):

Când pornesc pc.ul ventilatoarele pornesc apoi nu mai merg, si nu am conectat monitorul la placa video

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru anonim1050):

Ar trebui sa conectezi vga-ul, dar asta nu e problema ca tie nu iti merg ventilatoarele, ia joaca-te un gta v si ai sa vezi cum iti vor merge, tie nu iti merg alea fiindca dea bea la-i pornit nu il fortezi la nimic sa faca o munca grea sa transpire dau un exemplu