| sergeloo a întrebat:

Salut baieti, am o problema recenta. placa video pe care o am acum nu mai are iesire VGA, doar HDMI si DVI, monitorul nu are decat iesire VGA... jocurile nu imi merg din cauza undei erori (input not suported) desi am adaptor >DVI-VGA. Sa schimb monitorul?

1 răspuns:
| IonutP10929096 a răspuns:

Daca nu merge cu adaptor, probabil e strcat adaptorul. Daca iti cumperi altul si tot nu merge, probabil adaptorul nu suporta sarcina monitor-calculator. Probabil ar trebui sa iti cumperi un-altul nou, sau (recomand eu) un monitor cu VGA.
Mai este si varianta in care sa iti cumperi alt cablu la monitor (Cu iesire DIN monitor VGA si intrare IN calculator cu HDMI/).

O seară placută în continuare!