| Parallax a întrebat:

Salut baieti! Ma numesc Edward si am si eu o intrebare! Am un pc nu prea bun nici prea prost de la Dell pe care "incerc" sa ma joc jocurile de astazi precum: fortnite, csgo si gta v etc. Sunt foarte suparat deoarece am foarte putine fps-uri. Am incercat sa imi intreb parintii de un an incoace daca pot sa imi cumpere un pc de gaming. Acestia pana si in ziua de astazi imi spun ca o sa imi cumpere dar ei nu dau niciun semn ca o sa imi cumpere vreodata. Nu stiu ce sa fac, prietenii mei au pc-uri de gaming sau ps4-uri si fac misto de mine pe tema asta. Imi spune si mie cineva ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

N-ai decat sa astepti asta
http://www.youtube.com/watch?v=r4rmsxEn92E
sa poti juca "mult" cu "putin".

6 răspunsuri:
| Brisi12 a răspuns:

Salut! daca intra-devar iti doresti un PC de gaming du-te si munceste, strange ban peste ban si iti vei lua un PC de gaming, sa stii ca unu bunicel te costa minim 2.000 de lei, nu astepta sa iti cumpere parintii ca ei au alte cheltuieli mai importante, asta este un lucru care trebuie sa ti-l indeplinesti singurel, ma rog acum depinde si ce varsta ai, daca ai 12 sau 13 ani, e cam devreme sa te duci la munca la varsta asta, dupa parerea mea, dar daca ai 14 ani sau mai multi, ar fi bine sa te duci putin la munca sa vezi cum se castiga un ban cinstit, nu va fi usor stiu, dar daca iti doresti din tot sufletul, vei reusi intr-un final, asta daca iti place sa muncesti.

| Parallax explică (pentru Brisi12):

Am 12 ani si tata a spus ca in vara imi cumpara unul. Oricum, multumesc de sfat!

| Parallax explică (pentru CM7YRE):

Sa stii ca am trimis de mult, dureaza chiar si un an! Oricum, multumesc ca ai raspuns!

| Marius_Marius_1997_AVLB a răspuns:

Mda,schimba-ti prietenii daca isi bat joc de tine, nu pc-ul(parerea mea)

| Parallax explică (pentru Marius_Marius_1997_AVLB):

Frate, sa stii ca ai dreptate!

| Marius_Marius_1997_AVLB a răspuns (pentru Parallax):

Poate ca da poate ca nu, dar e o linie care diferenteaza gluma de batjocura