| Gam3rYT a întrebat:

Salut/Buna.
Am si eu o rugaminte.(CRED CA NU ESTE INTR-UN TOPIC BUN)
Stiti careva cum imi pot recupera parola la email? Am inteles ca e legat de numarul de telefon sau ceva de genul. Ei bine contul acesta este foarte vechi si nu l-am facut pe un numar de telefon. Va rog mult!

3 răspunsuri:
| SE3B a răspuns:

Daca este de google am impresia ca il poti asocia altui cont pe care il ai tu de gmail. Eu asa am facut la al meu. Nu mai tin minte exact cum, dar incearca si varianta asta

| Gam3rYT explică (pentru SE3B):

Este de genul alexandru2192@yahoo.com

| SE3B a răspuns (pentru Gam3rYT):

Daca ai setat un cont alternativ de email, care nu ti-a fost compromis, tot ce ai de facut este sa intrii pe mail.yahoo.com si sa dai click pe optiunea V-aţi uitat ID-ul sau parola / I can’t access my account si sa selectezi Am o problemă cu parola / I forgot my password.

Daca ai setat un cont de email alternativ, poti cere resetarea parolei utilizand acel cont.

In urma resetarii, in contul de email alternativ vei primi un link, care iti va permite sa schimbi parola pentru contul yahoo.