| theMUFASA a întrebat:

Salut! Cand descarc un joc de pe Steam, viteza de descarcare urca pana la 70 chiar si 80 mb/s ( nu mbps), dar dupa cateva momente scade foarte rau, si abia prind 20 mb/s. Tin sa mentionez ca nu am nimic pornit ca sa foloseasca net si sunt doar eu conectat la router. Folosesc un cablu utp cat 6. Stie cineva ce as putea face? Adica daca am pachet digi cu viteza de 1 gbps macar sa ma folosesc de ei la maxim cum s-ar spune. Iar in teste am 900 mbps.

1 răspuns:
| UnderVoltage a răspuns:

Din ce zici tu acolo este un comportament normal pentru un hard disk, daca ai sa descarci pe ssd nu o sa mai ai aceiasi problema asat daca nu exista si alte componente care sa limiteze viteza de descarcare. ex: ram, cpu