| GhitaAndrei a întrebat:

Salut,când eram mic aveam pe cduri jocuri și mi-am adus aminte de un joc care avea diferite forme(copaci,animale,forme) și trebuia sa le umpli cu triunghiuri, pătrate, hexagoane care aveau diferite culori. Stiu că triunghiul era unul mic și rosu. Dacă știți numele jocului as fi fericit sa îl găsesc și sa îl joc iar.

1 răspuns:
| nevermind1234 a răspuns:

Încearcă sa cauți Tangram puzzles. Asta e tipul jocului la care te referi. Dar exact pe acela din copilărie nu știu daca îl mai găsești. Am avut si eu unul in laptopul-ul vechi dar am uitat complet cum se numea.