| User252426 a întrebat:

Salut, care este mai priceput la internet și smartphone?
Am ping cam de la 2000-3000 chiar și 10000ms.
Nu cel în IDLE. Cel în Upload. Adică retardul în încărcare. Vreau să remediez problema și să am ca înainte adică maxim 800ms upload și 300-850ms download. Ms fundă

2 răspunsuri:
| vmorghulis a răspuns:

Există mai multe motive posibile pentru ping-ul ridicat în timpul încărcării. Iată câteva sugestii de remedieri pe care le puteți încerca:

Verificați conexiunea la internet și semnalul telefonului: Este posibil ca problema să fie cauzată de o conexiune slabă la internet sau un semnal slab al telefonului. Verificați semnalul și asigurați-vă că sunteți conectat la o rețea Wi-Fi stabilă și rapidă.

Închideți aplicațiile care rulează în fundal: Aplicațiile care rulează în fundal pot consuma multe resurse și pot afecta performanța conexiunii la internet. Închideți aplicațiile care nu sunt necesare și verificați dacă acest lucru îmbunătățește performanța.

Verificați dacă există actualizări de software: Este posibil să existe actualizări de software disponibile pentru telefonul și/sau routerul dvs. Instalarea acestora poate remedia problemele de performanță.

Încercați să conectați telefonul la un alt router sau o altă rețea Wi-Fi: Este posibil ca problema să fie cauzată de routerul Wi-Fi sau de rețeaua la care sunteți conectat. Încercați să conectați telefonul la o altă rețea Wi-Fi pentru a vedea dacă aceasta îmbunătățește performanța.

Contactați furnizorul de servicii de internet: Dacă niciuna dintre aceste remedieri nu funcționează, contactați furnizorul de servicii de internet și cereți ajutor. Este posibil ca problemele să fie cauzate de probleme la nivel de rețea care trebuie să fie remediate de furnizorul de servicii de internet.

| User252426 explică (pentru vmorghulis):

Sunt pe date mobile problemele