| Anonymus1001 a întrebat:

Care placa video este mai buna?
nVidia GeForce GT730 2GB DDR3 64-Bit
sau
ATI Radeon HD7570 1GB DDR5 128-Bit

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Mergi pe HD. GT 730 e slaba, ai memorie gddr 3 pe ea si un bus de 64. Pe HD ai gddr 5 si 128bit, adica un transfer mai mare de date. Chiar daca in teorie gt-ul e tehnologie mai noua, e o placa entry-level, nerecomandata daca vrei sa te joci. HD-ul desi e un pic mai veche are mai multi "cai putere". O sa iti mearga mai bine jocurile pe ea, dar vezi sa nu te joci jocuri care iti cer minim 2 gb vram.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pai dupa detaliile puse de tine cele 2 sunt la fel in performanta dar eu as alege Nvidia!