| MiniMawe a întrebat:

Cat tine un laptop de gaming daca joc numai pe medium, jocuri fara cerinte mari (valorant, fifa, ets...)?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

1. La ce te referi cand spui "cat tine"? La baterie?
2. Despre ce laptop e vorba?

| MiniMawe explică (pentru PainTech):

Cati ani functioneaza corect? Am auzit ca 2 sau 3 si mi se pare cam putin. Laptopul e de 3200 lei: Asus tug fx505gt

| PainTech a răspuns (pentru MiniMawe):

Jocurile enumerate mai sus o sa funcționeze mereu bine pe configurația dată (presupunând că nu apare uzura fizică a componentelor). De stricat nu o sa se strice singur prea ușor.

Problema e uzura morală la jocurile noi care urmează să se lanseze (cyberpunk, GTA 6 - care nu e nici măcar anunțat, înțelegi ideea). Doi-trei ani e o predicție destul de buna pentru jocurile noi AAA.
Dacă planuiesti sa joci doar jocuri noi cu cerințe medii o sa ducă mai mult de atât. Poate patru, poate șase ani... Nu știm ce ne rezervă viitorul.