| WeezyF a întrebat:

Cati rami pot adauga la un pc, m-am uitat prin pc si am vazut 2 sloturi verzi si 2 roz maro, ramul meu e in cel verdetoate 4 sunt pentru rami?

Si mai am o intrebare, cum am spus am un ram de 1 GB si vreau sa mau bag unul trebuie sa fie la fel ca asta? sau al doile trebuie sa fie altfel.

2 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Da celelalte sloturi libere sunt tot pentru rami... Daca ai o placuta de 1GB si mai pui inca unul de 1GB o sa ai 2GB in total si, da trebuie sa fie la fel ca cel de 1GB.

| xr0sioRx a răspuns:

Poti adauga si 64gb ram, dar depinde cat duce pc, mie imi duce maxim 4 gb. Nu conteaza daca prima placa e Samsung si a 2-a e Kingmax sau cine stie ce firma, conteaza sa ti se potriveasca, adica sa fie acelasi ddr, cum ar fi ddr1, ddr2, ddr3. nu poti sa pui ddr3 pe un pc pe care merge doar ddr2, doar daca schimbi placa de baza.