| BootY1FlashxX a întrebat:

Salut,caut o persoana care le are in creearea unui server de metin2 hamachi/non-hamachi.
Sau, caut un server de metin in cautare de GM, m-as putea ocupa de evenimente sau orice am experienta 2 ani de GA

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu o sa gasesti un servar care sa ai GM decat la GM Mode:
Metin2Av
Metin2Selena

Dar nu o sa ai acces la eventuri la GM Mode dar poti avea acces la cateva din comenzile de GM.

2 Pentru a face un servar de Metin2 pentru prieteni poti sa o faci dar sa faci public sa zic asa trebuie sa ai system recomandat dar eu iti zic minimul de system:
-2GB ram WinXP (3.5Gb Ram Vista, 7, 8... ).
-Dual Core 1. 7Ghz-2. 2Ghz
-Placa video 512Mb

Pentru un servar de Metin2 trebuie sa ai mai multa memorie Ram ca sa ruleze servarul fara lag.

3 Programe Necesare pentru a crea un servar de Metin2:
-Navicat
-VirtualBox
-Filezila
-Portmap
-Servar Files
-Client
-Xampp
-Homapage

Iti dau un link unde poti sa ei Servar Files, Homapage si Client.
http://minilink.ro/kp8j

4 Restu trebuie sa editezi si sa faci modificarile pe care le vrei la servarul tau.
Daca ai 1Gb Ram sau 2Gb Ram pe servar lagurile si bugurile pe servar nu mai ai (exista posibilitatea sa ai anumite buguri din cauza ca se pune o cantitate minima pe servar altfel daca pui mai putin de 1Gb Ram posibil sa ai buguri.

5 Mult Succes!