| Cavani1999 a întrebat:

Salut. Ce imi recomandati sa cumpar intre ps5 si Xbox X? Am vazut ca pretul e mai mare la ps5. De ce e mai mare?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca e foarte cautat din cauza exclusivelor cum sunt The Last of Us, Uncharted, Spiderman.

| Brizbriz a răspuns (pentru Wr3nch):

Pe XBox nu sunt foarte multe jocuri care sunt si pe windows, are grija Mircosoft-ul

PS in schimb, in afara de exclusive spuse de Wr3nch, mai e si faptul ca Sony isi cam baga piciorul in device-urile depasite sau pe cale sa fie depasite, de gen la telefoane le scade pretul la jumatate sunt pe cale sa scoata versiunea noua

dar cel mai dur e la PS, unde CHIAR ISI BAT JOC DE PRODUCATORI, pentru ca inainte de a lansa o consola noua, aia veche, "brusc" poate fi modata si deci piraterie la greu, insa lor le cresc vanzarile si scapa de consolele depasite