| XAMQSL a întrebat:

Ce inseamna Procesor Intel® CoreTM i3 3220, 3300MHz?
Cumva trial core?

Răspuns Câştigător
| CAMIOANIEEE a răspuns:

Nu,are doar 2 nuclee, adică dual-core, i3 este doar numele(cred), dar e dual-core, trial core există doar la AMD.

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Am uitat să zic ceva, afla cu programul CPU-Z pe care îl poți lua de aici: http://www.joydownload.com/......41649.html

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Am uitat ceva, poți afla cu programul CPU-Z pe care il poți lua de aici: http://www.joydownload.com/......41649.html (dacă mai apare odată acelaș răspuns, credeam că nu s-a trimis primul.

Răspuns utilizator avertizat
| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru devilwarYurI):

Asta știu și eu dar am zis că AMD produce procesoare cu 3 nuclee, de Intel nu am auzit și nici nu am găsit cu 3 nuclee la Intel.Dar văd că ești turc...și da, știu că i3 are 2 nuclee, i5 4 nuclee și i7 6 nuclee sau mai mult(cred)

Răspuns utilizator avertizat
| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru devilwarYurI):

Nu-i nimichappy

7 răspunsuri:
| winer98 a răspuns:

E dual core mai mult ca sigur Intel face dual quad and 7 core amd face de toate