| Enache_Ionuț_2001 a întrebat:

Ce jocuri ar merge pe acest laptop? https://www.emag.ro/......3F4MYBBM/.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

1. URL gresit, corect este: http://www.emag.ro/....../D3F4MYBBM

2. Acesta este un laptop pentru nevoi home/office de baza: browsing net, muzica, un film pe Youtube, niste documente office si atat. Citeste review-urile de pe eMAG. Nu iti vor merge jocuri cat de cat actuale in mod acceptabil - poate jocuri de acum 10 ani dar nici de acelea nu as fi sigur.

3. Procesoarele Intel Celeron/Pentium cu numar care incepe cu N sunt bazate pe arhitectura Intel Atom - aceasta este o arhitectura cu performanta scazuta (spre deosebire de arhitecura Intel Core) dar care au in acelasi timp un consum energetic EXTREM de mic. Consumul mic le face foarte atragatoare datorita autonomiei crescute.

4. Daca vrei gaming, mai bine iti iei desktop decat laptop. Oricum, ia-ti un model cu procesor Intel Core i5. La placa video, daca este NVIDIA, macar cu ultimele doua cifre din coada 50 dar mai bine sa fie cu 60 la coada. La ecran, probabil ca un laptop cu i5 si NVIDIA x50/x60 vine oricum cu FHD (1920x1080) asa ca nu ar fi mult de spus. A, si minim 8 GB RAM.