| Vasilescu_Andrei_1992 a întrebat:

Ce jocuri as putea rula in peste 35 fps pe urmatorul sistem:
Procesor: Intel Core 2™ Quad Q6600 2.4 GHz
Placa video: GIGABYTE nVidia GeForce 420 GT 2 GB 128 bit
RAM: 4GB DDR2 800 MHz.
Hai cu cat mai multe jocuri big grin

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce placa video de R*HAT!

| Vasilescu_Andrei_1992 explică (pentru CPAElites):

S-a gasit un prost sa imi judece pc-ul acum. Nu am vrut sa bag mai mult de 400 de lei in pc, si nu ma intereseaza sa joc toate jocurile pe ultra high, daca merge pe low in 40-50 fps-uri, eu sunt foarte multumit. Asa ca nu te mai baga in seama, ca nu toti ne permitem placi video/procesoare de ultima ora.

| CPAElites a răspuns (pentru Vasilescu_Andrei_1992):

Cu ~300 lei gaseai un GTX 750 TI second hand...
Presupun placa video ai cumparat-o noua?

Hai sictir.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Vasilescu_Andrei_1992):

CPAElites aproape ti-a raspuns la intrebare.
Cu GT 420 poti sa joci destul de bine orice joc pana in 2011, chiar si cu setari grafice medium.
Daca rezolutia monitorului/televizorului este mai mare de 1280x1024 o sa trebuiasca sa mai scazi din detaliile grafice.
Din cate stiu GT 420 = 9500 GT ceea ce inseamna ca poti sa incerci Mafia 2 (low-medium), Torchlight 2 (medium-high), Fallout 3 si NV (medium), TES: Oblivion (medium), TES: Skyrim (low-medium), Far Cry 2 (medium), CS:GO (low-medium), Prototype (low-medium).

| Vasilescu_Andrei_1992 explică (pentru CPAElites):

Nu am gasit la momentul acela, si am avut un buget redus asa ca, de ce nu... Daca nu ma va multumi, o s-o vand si mai strang ceva bani si iau altceva.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Samp