| stafan23lol a întrebat:

Salut! Ce laptop îmi recomandați în prețul de maxim 4000 de lei?
Îmi trebuie pentru jocuri de ex GTA 5, forza horizon 4 și făcut muzica.

Răspuns Câştigător
| outsidethebox a răspuns:

Uitr cum faci "dimensionarea":
Faci un tabel cu cerinte hard si soft pentru fiecare aplicație in parte, adica memorie minima atat/recomandat atat, procesor, spațiu pe disc, placa grafica cu x si y.
Apoi incercuiesti valoarea minima pentru fiecare reper in parte, care sa satisfaca si celelalte aplucatii, iar la final, obtii o configuratie minimala, pe componente.
Cand o ai, te duci pe site-urile de vanzari si cauti acea configuratie, fara nume producator si vei vedea ce optiuni legate de pret exista.
Bafta!

| stafan23lol explică (pentru outsidethebox):

Ce zici de un Asus rog strix g17 8gb ram, 512 ssd?

| outsidethebox a răspuns (pentru stafan23lol):

Eu am un Asus ROG desktop. Pe bune! Spune tot, nu?

| stafan23lol explică (pentru outsidethebox):

Mai ai link ul de la el?