| PhAeThoN a întrebat:

Salut ce parere aveti de acest procesor Intel Pentium Dual Core E5700, 3.0GHz, socket 775, Box? Pentru ca vreau sa imi fac un update la calculator, si ce placa de baza sau placa video ati mai recomanda cu acest procesor sa se incadreze intr-un buget mai mic?!?! Dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Salut.Procesorul e bun la pretul lui, isi merita banii.E cam echivalentul unui Athlon X2 dupa mine.Si ca placa video, cred ca ar face o echipa buna cu un ATI 6670 sau 5670, placi ce nu consuma mult, si au o performanta buna(intre cele doua, 6670 e cu putin mai buna). Placa de baza, poti lua si una ieftina, dar sa fie compatibila cu procesorul (sa aiba socketul 775) si slot PCI Express. Daca doresti sa schimbi si memoriile RAM, poti trece la o placa de baza cu DDR3, daca nu, ramai la ce ai tu.

Acum daca ai spune si bugetul de care dispui e si mai ok.