| Daniel_Stefan_1990_0EDV a întrebat:

Salut, ce PC de gaming foarte bun la maxim 1600 lei ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

1. Faci un efort pentru asta :
https://www.pcgarage.ro/......on-vega-8/
E bun, joci LoL, CSGO ok. Poti juca si alte tilturi, ai acolo o video prezentare care arata cate fps scoate in diverse jocuri. E upgradibil, ii mai poti pune RAM / o placa video dedicata si e beton.
2. Poti cumpara ceva SH (in banii astia poti gasi chiar ceva cu GTX 970 sau 1060). Dezavantajul este ca exista posibilitatea sa ti se arda ceva la el si nu ai garantie.
3. Ceva pe piese care-ti intra fix in buget :
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4450314
Ce iti recomand eu? Varianta 1, fiindca e cea care implica cele mai putine batai de cap si ai posibilitate upgrade GPU si RAM pe viitor.
Varianta 2 ti-ar aduce cele mai bune performante, dar fara garantie... sa nu uitam ca PC-ul poate fi fost neintretinut (proprietarul paharul de bere in dvd-writer, chestii de genul :) ).
Varianta 3 e aproape la fel de performanta ca 1, dar daca ii faci upgrade, trebuie sa scapi de placa video si e o risipa de bani.

| Daniel_Stefan_1990_0EDV explică (pentru Superior):

Mersi frumos, o sa il iau pe cel din varianta 1

2 răspunsuri:
| AgentTorque a răspuns:

Ce jocuri sa mearga?